“Κλειστόν” λόγω κακοκαιρίας / “Closed” due to bad weather

“Κλειστόν” λόγω κακοκαιρίας/”Closed” due to bad weather

Φίλοι γονείς και μαθητές,

Κλειστό θα παραμείνει το σχολείο μας αύριο Παρασκευή 28/9/2018 λόγω του κύματος της κακοκαιρίας που πλήττει την περιοχή.

H ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ:

«Μετά από απόφαση της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018, θα παραμείνουν κλειστά, για προληπτικούς λόγους,  όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.

Η απόφαση ελήφθη, εξαιτίας  των  ακραίων  και επικίνδυνων καιρικών φαινομένων που εκδηλώνονται,  ικανών να προκαλέσουν προβλήματα στη λειτουργία των σχολείων και δυσκολίες στη μετακίνηση των μαθητών.»

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.