Προσφορά καλλιτεχνικής δημιουργίας / Art for History

1718180069716

Οι μαθήτριες και οι μαθητές της Δ τάξης, αλλά και όλοι εμείς οι υπόλοιποι, ευχαριστούμε από καρδιάς την κυρία Φλίγκου Κωνσταντίνα για την ανάγλυφη εικαστική δημιουργία που φιλοτέχησε η ίδια και χάρισε στο σχολείο μας. Το έργο είναι απεικόνιση  αρχαίου ελληνικού ναού με χρώμα και πηλό και κοσμίζει τον τοίχο της Δ΄τάξης αποτελώντας χρήσιμο εποπτικό υλικό για το μάθημα της Ιστορίας.

1718180069716

Ερείπια αρχαίου ελληνικού ναού / Ruins of an ancient Greek temple. Δημιουργός Κων/να Φλίγκου (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

Κυρία Κωνσταντίνα σας ευχαριστούμε ειλικρινά για την προσφορά σας και συγχαρητήρια για το ταλέντο σας.

Ο διευθυντής του σχολείου

Κατηγορίες: Γενικά, Δ΄ τάξη δημοτικού, Ιστορία Δ΄ δημοτικού, Νέα Ανακοινώσεις. Ετικέτες: , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.