Μουσείο Κοτσανά (Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας) στο Κατάκολο Ηλείας

Σ20 Φ2 ΕΚΘΕΣΗ Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ 2
1 3

Η επίσκεψή μας στο Μουσείο Κοτσανά 1 / Kotsanas Museum 1 (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

Επίσκεψη των μαθητών και μαθητριών των Γ΄ και Δ΄ τάξεων στο Μουσείο Κοτσανά (Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας) στο Κατάκολο Ηλείας την 29η Μαρτίου 2024. Εξαιρετική εμπειρία και  μεγάλη ευκαιρία για τα παιδιά μας να έρθουν σε επαφή με τα τεχνολογικά επιτεύγματα των προγόνων μας αλλά και να παίξουν και να δημιουργήσουν.

Σ20 Φ2 ΕΚΘΕΣΗ Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ 2

Mουσείο Αρχαίας Ελληνικής Τενχολογίας Κοτσανά / Kotsanas museum (Πηγή: https://e-thessalia.gr/o-archimidis-kai-i-epochi-toy-apo-to-moyseio-kotsana/)

3 2

Η επίσκεψή μας στο Μουσείο Κοτσανά 2 / Kotsanas Museum 2 (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

1000009172

Αρχαία Ελληνικά παιχνίδια στο Μουσείο Κοτσανά 2 / Kotsanas Museum 2 (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

4 2

Αρχαία Ελληνικά παιχνίδια στο Μουσείο Κοτσανά 1 / Kotsanas Museum 1 (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

2 4

Ώρες χαλάρωσης και παιχνιδιού / Break time (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

1000009168

Η επίσκεψή μας στο Μουσείο Κοτσανά / Kotsanas Museum (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

Ο υπεύθυνος για την επίσκεψη Διευθυντής του σχολείου

Κατηγορίες: Γ΄ τάξη Δημοτικού, Γενικά, Δ΄ τάξη δημοτικού, Ιστορία - Μυθολογία, Ιστορία Δ΄ δημοτικού, Νέα Ανακοινώσεις. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.