“Με τα Γερμανικά νέοι ορίζοντες” στο σχολείο μας / Program Goethe-Institut Athen

Μια συναρπαστική εμπειρία περίμενε τους μαθητές της Ε’ τάξης στο πλαίσιο του προγράμματος “Με τα Γερμανικά νέοι ορίζοντες” στο σχολείο μας, με πρωτοβουλία της καθηγήτριας Γερμανικών, κυρίας Μαρίνας Κανατσούλη.

Οι μαθητές εξερεύνησαν τον κόσμο της γνώσης με μια μοναδική επίσκεψη στο Παιδικό Ψηφιακό Πανεπιστήμιο ‘Kinderuni’, όπου για μια ημέρα έγιναν πραγματικοί φοιτητές!

Παράλληλα, ανακάλυψαν το σημαντικό θέμα των “Πινακίδων της Δικαιοσύνης”, εμβαθύνοντας στις αξίες της Ειρήνης, του Σεβασμού, της Αλληλεγγύης και της Ισότητας.

Μια μέρα γεμάτη μάθηση και πειραματισμό!

Με την υποστήριξη του Goethe-Institut Athen

Υπεύθυνη εργαστηρίου : Angelika Athanasopoulou, καθηγήτρια του Goethe-Zentrum Patras

Ο Διευθυντής του σχολείου Τόκας Δημήτριος

Κατηγορίες: Γενικά, Γερμανικά, Ε΄ τάξη, Νέα Ανακοινώσεις. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.