Διάκριση μαθητή του Σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής της Γερμανικής Πρεσβείας / Auszeichnung eines Schülers unserer Schule beim Panhellenischen Malwettbewerb der Deutschen Botschaft

Χριστουγεννιάτικη κάρτα

Χριστούγεννα / Xmas – (Πηγή Χαλάι Έρβιν)

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε την διάκριση του μαθητή της Ε’ τάξης  του Σχολείου μας  Έρβιν ΧαλάΪ στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής, που διοργάνωσε η Πρεσβεία της Ομοσπονδιακής Δημοκρατίας της Γερμανίας. Σκοπός του διαγωνισμού, που απευθυνόταν σε μαθητές δημοτικού, ήταν η δημιουργία μιας χριστουγεννιάτικης ευχετήριας κάρτας με θέμα “Χριστουγεννιάτικες παραδόσεις”! Η δημιουργία του 10χρονού μαθητή ξεχώρισε ανάμεσα σε 1883 έργα και κατέλαβε την 13η θέση!

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας συγχαίρουν θερμά τον μαθητή που διακρίθηκε, αλλά και όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στον διαγωνισμό!

Mit großer Freude geben wir die Auszeichnung des Schülers der 5. Klasse unserer Schule, Ervin Halai, beim Panhellenischen Malwettbewerb bekannt, der von der Botschaft der Bundesrepublik Deutschland organisiert wird. Ziel des an Grundschüler gerichteten Wettbewerbs war es, eine Weihnachtsgrüßkarte mit dem Thema „Weihnachtstraditionen“ zu gestalten! Die Kreation des 10-jährigen Schülers ragte unter den Werken von 1883 heraus und belegte den 13. Platz!

Die Lehrer unserer Schule gratulieren dem herausragenden Schüler, aber auch allen Kindern, die am Wettbewerb teilgenommen haben, herzlich!

Καλά Χριστούγεννα και μπράβο!

Η δασκάλα των Γερμανικών στην Ε΄ τάξη

Κανατσούλη Μαρίνα

Για περισσότερες πληροφορίες για τον διαγωνισμό και τους βραβευθέντες μαθητές και μαθήτριες κάντε κλικ στον σύνδεσμο που ακολουθεί:

Κατηγορίες: Γενικά, Γερμανικά, Ε΄ τάξη, Εικαστικά Ε΄ τάξης, Χριστούγεννα. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.