Μια καρδιά στο σχολείο μας / A recycling heart

20230927 083745

Μια καρδιά στο σχολείο μας / A recycling heart (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

Μια καρδιά στο σχολείο μας.

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την βοήθεια στην προσπάθεια ευαισθητοποίησης των παιδιών και της τοπικής κοινωνίας σε θέματα προστασίας του περιβάλλοντος και της σωστής διαχείρισης των απορριμμάτων – ανακύκλωση.

Συγκεκριμένα, από χθες 27-9-2023 στο προαύλιό μας έχουμε μια κόκκινη μεταλλική καρδιά, που κατασκεύασε και τοποθέτησε ο κος Τσίπας Κωνσταντίνος, μέσα στην οποία συγκεντρώνουμε τα καπάκια μας για ανακύκλωση.

Ευχαριστούμε πολύ και υποσχόμαστε να την αξιοποιήσουμε με τον καλύτερο για τα παιδιά μας δυνατό τρόπο.

Ο διευθυντής του σχολείο

Κατηγορίες: Γενικά, Καινοτόμα Προγράμματα, Περιβαλλοντική Εκπαίδευση. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.