Κρούσματα Covid σε εκπαιδευτικούς του σχολείου

vectores psi

Αγαπητοί γονείς και συνάδελφοι,

Σε συνέχεια του προηγούμενου άρθρου στο σχολείο μας ανιχνεύτηκαν συνολικά δυο κρούσματα Covid 19 σε εκπαιδευτικούς (Β και Γ τάξεων) και ένα στην καθαρίστρια. (Ευτυχώς χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα).

Θα πρέπει όλοι, μικροί μεγάλοι να κάνουμε self test πριν έρθουμε στο σχολείο, αύριο Δευτέρα. Σε περίπτωση που δεν έχετε μπορείτε να το κάνετε (παρουσία γονέα) στο σχολείο το πρωί. Προς το παρόν υπάρχει κάποιος αριθμός διαθέσιμων tests.

Αν υπάρχει κάποια αυξημένη αμφιβολία (ύποπτα συμπτώματα) ή ιδιαίτερος φόβος από τους γονείς, οι μαθητές των δυο τάξεων (Β και Γ), μπορεί, για αύριο Δευτέρα, να εξετάσουν την περίπτωση να απουσιάζουν από τα μαθήματα, αν και αυτό δεν επιβάλλεται από το ισχύον πρωτόκολλο.

Το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Ο δ/ντής

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.