Λήξη σχολικού έτους – Επίδοση βαθμολογίας – τίτλων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΛΗΞΗΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Κάντε κλικ για να εκτυπώσετε το έγγραφο)

Φίλοι γονείς,

Κατ΄ αρχήν σας ζητούμε συγγνώμη για την κάπως καθυστερημένη ενημέρωση, η οποία προέκυψε τόσο από την ασθένεια εκπαιδευτικού και αδυναμίας παρουσίας του, λόγω παρατεταμένης θετικότητας στον Covid -19, όσο και από την μη έγκαιρη αποστολή οδηγιών από το Υπουργείο σχετικά με τον τρόπο επίδοσης της βαθμολογίας στους γονείς.

Γι αυτό το λόγο ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε τα παρακάτω.

Για την Τρίτη 14/6/2022.

Οι μαθητές θα προσέλθουν και θα αποχωρήσουν από το σχολείο κανονικά (χωρίς γονείς).

Αν ο εκπαιδευτικός της Φυσικής Αγωγής έχει επιστρέψει στα καθήκοντά του και ο καιρός το επιτρέψει οι μαθητές και οι μαθήτριες θα λάβουν μέρος σε δίωρη αθλητική δραστηριότητα (2η και 3η ώρα). Γι αυτόν τον λόγο τα παιδιά θα πρέπει να φορούν αθλητικά ρούχα και να έχουν μαζί τους δεύτερη μπλούζα, καπέλο και νερό.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα εξαρτάται από τον εκπαιδευτικό της κάθε τάξης.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο κανονικά όπως κάθε μέρα (ταξί, λεωφορεία).

Για την Τετάρτη 15/6/2022

Οι βαθμοί παραδίδονται αποκλειστικά στους γονείς όπως ακολουθεί:

Για την Γ, τη Δ και τη Στ τάξη από 09-10 πμ

Για την Α, τη Β και τη Ε τάξη από 10-11 πμ

Δεν θα γίνουν  μαθήματα  και δεν προβλέπεται μεταφορά.

Καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση…

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Τόκας  Δημήτριος

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.