Καλή Ανάσταση / Happy Easter

Ύμνοι Μεγάλης Εβδομάδας (Πηγή: Βαρνάβας Βασιλείου)

Αγαπητά μου παιδιά, γονείς, φίλοι και συνάδελφοι.

Ξεκινάει η Εβδομάδα των Παθών του Κυρίου και πέρα από τις διακοπές ξεκινάει και η προετοιμασία για τη Θυσία και την Ανάστασή Του.

Ας προετοιμαστούμε κι εμείς γι αυτό βάζοντας αγάπη, μετάνοια και συγχώρεση στις καρδιές μας. Άσχετα από το φίλο, την εθνικότητα, το θρήσκευμα και την όποια διαφορετικότητα του καθενός ας εκμεταλλευτούμε τις ημέρες κι ας γίνουμε, τουλάχιστον, καλύτεροι άνθρωποι…

Ο Δ/ντής του σχολείου

Καλή Ανάσταση

Κατηγορίες: Γενικά, Θρησκευτικά Γ΄τάξης, Θρησκευτικά Ε΄ τάξης, Θρησκευτικά Στ' τάξης, Νέα Ανακοινώσεις. Ετικέτες: , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.