Εκκλησιασμός μαθητών Στ΄ τάξης και κοπή βασιλόπιτας για όλο το σχολείο

20220209 130006

Φίλοι γονείς, μαθητές και μαθήτριες,

Σας γνωρίζουμε ότι, με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων, την Πέμπτη, 10/02/2022, και τηρώντας πάντα τα υγειονομικά μέτρα που προβλέπονται από την Πολιτεία για τις εκπαιδευτικές επισκέψεις, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης θα συμμετέχουν στον εκκλησιασμό, με αρτοκλασία, για την εορτή των Τριών Ιεραρχών που μας πέρασε και του Αγίου Χαραλάμπους.

Οι μαθητές (της Στ΄)  θα έρθουν κανονικά στο σχολείο, θα μεταβούν στην εκκλησία στις 08:30΄ με τη σημαία του σχολείου, και μετά τον εκκλησιασμό θα ακολουθήσει μάθημα όπως κάθε μέρα.

Με την επιστροφή τους στο σχολείο θα μοιραστούν άρτοι και κομμάτια βασιλόπιτας (σε σακουλάκια) σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου και το πρόγραμμα θα συνεχιστεί κανονικά.

Ο δ/ντής του σχολείου

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Στ΄ τάξη, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.