Πότε επιδεικνύονται οι καρτέλες των self tests των μαθητών;

About Self testing

Φίλοι γονείς,

Όπως σας έχει ανακοινωθεί, και όπως ενημερώσαμε και τους μαθητές,  τα πιστοποιητικά αρνητικών  self test (Σχολικές κάρτες) των μαθητών και μαθητριών θα πρέπει, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΔΥ, να  επιδεικνύονται υποχρεωτικά στην είσοδο του σχολείου κάθε Τρίτη και Παρασκευή με την είσοδο του παιδιού στο σχολείο ή με την είσοδο στο μέσο μεταφοράς (λεωφορείο  – ταξί).

Οι σχολικές κάρτες θα πρέπει να βρίσκονται πάντα στις τσάντες των παιδιών για την περίπτωση που τους ζητηθεί σε κάποιον έλεγχο.

Η μόνη εξαίρεση υπήρξε τη Δευτέρα του Αγιασμού, για ευνόητους λόγους, και πάντα κατόπιν οδηγιών που δόθηκαν πανελλήνια.

Αυτό θα ισχύει συνέχεια μέχρι να δοθεί κάποια νέα ειδοποίηση.

Σχολική κάρτα για COVID-19

Εάν είστε γονέας/κηδεμόνας μαθητή ή ενήλικος μαθητής, μπορείτε εδώ να δηλώσετε θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα self-test και να εκδώσετε τη Σχολική κάρτα για COVID-19:

ή

Ο διευθυντής

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.