Αφιέρωμα στα 200 χρόνια από την επανάσταση του γένους 1821-2021/ 200 years since the Greek revolution

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ 1821

Αγαπητοί μας μαθητές και φίλοι.

200 χρόνια μετά την επανάσταση του λαού μας, κι έστω “εξ αποστάσεως”, μια μικρή  απόδοση φόρου τιμής γι αυτούς κι αυτές που αψήφισαν το θάνατο  και θυσιάστηκαν ή υπέφεραν για τον Χριστό και την Πατρίδα ώστε εμείς σήμερα να ζούμε ελεύθεροι.

Ο δάσκαλος και διευθυντής σας Τόκας Δημήτριος.

Επιμέλεια εργασιών και παρουσιάσεων Παπαδημητρακοπούλου Ευγενία.

Η Ελληνική Επανάσταση

Παρουσίαση έργων τέχνης Ελλήνων δημιουργών για την Ελληνική Επανάσταση

Παρουσίαση έργων τέχνης Ευρωπαίων δημιουργών για την Ελληνική Επανάσταση

Δημιουργικές εργασίες για τους ήρωες της Ελληνική Επανάστασης. Εκτυπώστε τις σελίδες και δώστε τους ζωή με τα χρώματά σας.

Κατηγορίες: 25η Μαρτίου, Γενικά, Διδακτικό Υλικό, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Επετειακά. Ετικέτες: , , , , , , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.