Επαναλειτουργία σχολείου / School is open

teacher 2

Φίλοι γονείς και μαθητές, καλή χρονιά και καλή αντάμωση στο σχολείο μας που ανοίγει τις πόρτες του ξανά.

Για την ομαλή  λειτουργία και την ασφάλεια των παιδιών του προσωπικού και των οικείων τους ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε ομόφωνα:

1. Η πρωινή προσέλευση των μαθητών θα γίνεται ως εξής:

• Οι μεταφερόμενοι μαθητές με ταξί προσέρχονται σταδιακά στο σχολείο μέχρι τις 08:10΄
• Οι μεταφερόμενοι μαθητές με λεωφορείο προσέρχονται περίπου στο σχολείο στις 08:15΄ (μετά το τέλος των δρομολογίων των ταξί).
• Οι υπόλοιποι μαθητές προσέρχονται τμηματικά μόνοι τους ή με συνοδεία γονέων (πεζοί ή με δικό τους όχημα) από ώρα 08:00΄-08:20΄ (χρησιμοποιώντας τις δύο εισόδους).

2. Η έναρξη των μαθημάτων ορίζεται στις 08:20΄

3. Η μεσημεριανή αποχώρηση θα γίνεται ως εξής:

• Οι μεταφερόμενοι μαθητές με ταξί αποχωρούν σταδιακά από την ανατολική (κεντρική) πύλη του σχολείου στις 13:15΄
• Οι μεταφερόμενοι μαθητές με λεωφορείο αποχωρούν από τη δυτική (μικρή) πύλη του σχολείου στις 13:15΄
• Οι μαθητές που φεύγουν μόνοι τους ή με τη συνοδεία γονέων θα αποχωρούν από ώρα 13:20΄ – 13:25΄ ως εξής:
Α) Οι μαθητές των Α ΄ Β ΄ Γ ΄ τάξεων από την ανατολική πύλη (Κεντρική εξώπορτα) και
Β) Οι μαθητές των Δ ΄, Ε΄, Στ΄ τάξεων από την δυτική πύλη (μικρή εξώπορτα).

Η παρούσα απόφαση θα αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων και στο ιστολόγιο του σχολείου με ιδιαίτερη σύσταση στους γονείς να τηρούν τα απαραίτητα μέτρα και να λαμβάνουν όλες τις προφυλάξεις που απαιτούνται για τη μη διάδοση του Covid 19.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Οι γονείς που θα μετακινηθούν για να φέρουν  και να πάρουν τα παιδιά τους θα επιλέξουν

τον κωδικό 4.

Ο διευθυντής του σχολείου

Κατηγορίες: Γενικά, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.