Ο Θησέας – 1. Το βασιλόπουλο της Τροιζήνας / Theseus 1

Μυθολογία-Color small

Υλικό και εργασίες για το 1ο μάθημα της Ενότητας “Ο Θησέας”  (Μυθολογία Γ τάξης) που διδάχτηκε τη εξ αποστάσεως εκπαίδευση την 8/12/2020 με τίτλο «Ο Θησέας, το βασιλόπουλο της Τροιζήνας.

Κάντε κλικ στον σύνδεσμο:

1. Θησέας, Το βασιλόπουλο της Τροιζήνας

1. Θησέας το βασιλόπουλο της Τροιζήνας Theseus 1 (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Αφού διάβασες τα παραπάνω και το βιβλίο σου μπορείς να εκτυπώσεις και να ζωγραφίσεις στις αρχικές περιπέτειες του ήρωά μας.

Ο Θησέας – Εισαγωγή / Theseus (introduktion) (Πηγή; Τόκας Δημήτριος)

1. Θησέας, το βασιλόπουλο της Τροιζήνας / Theseus, king of Trizina (Πηγή; Τόκας Δημήτριος)

Καλή Επιτυχία

Ο διευθυντής σας και δάσκαλος σας

Κατηγορίες: Γ΄ τάξη Δημοτικού, Γενικά, Διδακτικό Υλικό, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Ιστορία - Μυθολογία. Ετικέτες: , , , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.