Καλό ξεκίνημα…!

Παιδιά μου, το σχολείο σας είναι έτοιμο και σας περιμένει με μια μεγάλη, ανοιχτή και ζεστή αγκαλιά. Έστω κι αν αυτή είναι “εξ αποστάσεως”.

Ελπίζουμε να σας συναντήσουμε όλες και όλους καλά και να ξεκινήσουμε ομαλά τη χρονιά μας παρ’ όλες τις δυσκολίες.

Καλή δύναμη και στους γονείς τους οποίους υπενθυμίζουμε ότι το ιστολόγιό μας και ο πίνακας ανακοινώσεων του σχολείου είναι ο επίσημος τρόπος επικοινωνίας μας μαζί τους. Δυστυχώς, ο περιορισμένος χρόνος και η πίεση των καταστάσεων δεν μας επιτρέπει την πολυτέλεια να επικοινωνήσουμε μαζί σας και προσωπικά απαντώντας στα εύλογα ερωτήματά σας με έντυπη ή ηλεκτρονική αλληλογραφία.

Μπορείτε όμως να επισκεφθείτε το σχολείο σε προγραμματισμένη συνάντηση για να τα πούμε από κοντά. Μέχρι τότε για τη λειτουργία του σχολείου ισχύουν οι οδηγίες από το Υπουργείο Παιδείας, τον ΕΟΔΥ, τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και οι αποφάσεις του Συλλόγου Διδασκόντων.

Καλή χρονιά σε όλες και όλους και ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν σε αυτό το δύσκολο ξεκίνημα…
Και μη ξεχνάτε..

Μέτρα προστασίας από μεταδοτικές Ασθένειες / Covid-19 (Πηγή: Παπαδημητρακοπούλου Ευγενία)

Οδηγίες χρήσης της μάσκας

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.