14 – 4 – 2020 Το “Σπιτικό βιβλίο της Σαλάτας” για “Σαΐνια” και μόνο για “Σαΐνια”

14 – 4 – 2020

Το θυμάστε το τετράδιο της «Σαλάτας»; Το καημένο είναι ολομόναχο στο σχολείο χωρίς συντροφιά! Εμείς θα του κάνουμε παρέα δουλεύοντας το «Σπιτικό βιβλίο της Σαλάτας». Όοοοοοποιο παιδί θέλει, εααααααααααααάν θέλει και όοοοοοοοοοσες από τις σελίδες θέλει, μπορεί να το δουλέψει! Έτσι δε θα μας κάνει παράπονα όταν γυρίσουμε στο σχολείο.

Εμείς θα συνεχίσουμε να κάνουμε την προσευχή μας, κάνοντας «παρέα» στον Χριστό μας που ανεβαίνει στον Γολγοθά και θα περιμένουμε την Ανάστασή Του αλλά και τη δική μας ανάσταση!

Είμαι κοντά σας «Σαΐνια» μου!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Η κυρία σας

Παπαδημητρακοπούλου Ευγενία – Τζένη

Κατηγορίες: Β΄ Τάξη Δημοτικού, Γλώσσα Β΄ Δημοτικού, Διδακτικό Υλικό, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Επετειακά, Ευέλικτη Ζώνη, Μ. Εβδομάδα & Ανάσταση, Μαθηματικά Β΄ Δημοτικού, Μεγάλη Εβδομάδα - Ανάσταση. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.