Εργασίες για τα “Σαΐνια” μου 13 – 4 – 2020

13 – 4 – 2020

«Σαΐνια» μου,

Αυτή η εβδομάδα είναι η Μεγάλη Εβδομάδα! Έχει το Μ και το Ε με κεφαλαίο γράμμα κι όχι με πεζό. Ο λόγος είναι γιατί τις μέρες αυτές ο Χριστός ταπεινώθηκε, θυσιάστηκε, αναστήθηκε για εμάς.

Θέλω, αν μπορείτε, να κάνετε μια προσευχή στον Χριστό όπως εσείς την ξέρετε και εκείνος σίγουρα θα σας ακούσει. Ούτως ή αλλιώς εσάς σας αγαπάει τόοοοοοοοοσο πολύ. Τα έχουμε πει αυτά στην τάξη.

Εγώ είμαι κοντά σας με το μυαλό, την καρδιά και την ψυχή μου και περιμένω να βρεθούμε γρήγορα ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ στη λατρεμένη μας ΧΩΧΑΡΟΥΠΑ!

Σας σκέφτομαι και σας αγαπώ πολύ «Σαΐνια» μου!!!

Η κυρία σας

Παπαδημητρακοπούλου Ευγενία – Τζένη

Κατηγορίες: Β΄ Τάξη Δημοτικού, Γλώσσα Β΄ Δημοτικού, Διδακτικό Υλικό, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Επετειακά, Ευέλικτη Ζώνη, Μ. Εβδομάδα & Ανάσταση, Μαθηματικά Β΄ Δημοτικού, Μεγάλη Εβδομάδα - Ανάσταση. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.