Joyeuses Pâques!!!!!

Joyeuses Pâques!!!!!!!

Γεια σας παιδιά!!!!! Θα δούμε σε αυτό τα vidéo που ακολουθεί γιατί οι καμπάνες το Πάσχα έχουν φτερά  και πώς γίνεται το κυνήγι των αυγών του Πάσχα!!!!!!

Δες το vidéo εδώ

και μετά κάνε την άσκηση εδώ

και για να χαλαρώσουμε ένα παραμυθάκι  εδώ (διαβάζετε το παραμύθι ταυτόχρονα με την αφήγηση) και ένα τραγουδάκι εδώ όλα για το Πάσχα και το κυνήγι των αυγών!!!!!

Πηγή vidé:  youtube (Προσοχή: Οι συντάκτες του ιστολογίου δεν ευθύνονται για τυχόν διαφημίσεις ή συνδέσμους που εμφανίζονται παράλληλα με τα βίντεο και οι μαθητές δε θα πρέπει να μένουν ανεπιτήρητοι κατά την παρακολούθηση.)

Κατηγορίες: Γαλλική Γλώσσα / French Language, Γενικά. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.