Χρόνια πολλά / Greek national day

“Παναγία μου βοήθησε και τούτη φορά τους Έλληνες να ψυχωθούν” (Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” / Th. Kolokotronis (Πηγή: Εκδόσεις Στρατίκη)

Παιδιά μου,

Χρόνια πολλά σε όλους σας και εύχομαι η Δέσποινα  Παναγιά  και ο Αρχάγγελος Γαβριήλ να προστατεύουν και να πρεσβεύουν ώστε να αναπαυτούν οι ψυχές των ηρώων και μαρτύρων που πολέμησαν για μας τότε και όσων μαρτυρούν άδικα τώρα.

Να προσέχετε τους εαυτούς σας και τους γύρω σας…

Ο διευθυντής του σχολείου

Μνημείο πεσόντων Αγίας Τριάδας Άνω Αλισσού 25/3/2020 / War memorial (Πηγή: Αρχείο του σχολείου)

Κατηγορίες: 25η Μαρτίου, Γενικά, Επετειακά. Ετικέτες: , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.