Μικρές και “Αγγλικές” Ιστορίες (για Δ΄, Ε΄ και Στ΄τάξεις) / British counsil – Short stories

Big-Ben-by-Tokas-Dimitris

Αγαπητά μου παιδιά,

ακολουθώντας το  link που ακολουθεί μπορείτε να μεταβείτε στη σελίδα του British Counsil με πολλές σύντομες ιστορίες που ενδείκνυνται κυρίως για παιδιά από Δ τάξη και άνω.

Ιστορίες για μαθητές Αγγλικής Γλώσσας / Stories (Πηγή: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/short-stories)

“Κλικάροντας”  σε όποια ιστορία της επιλογής σας, εκτός από το video που μπορείτε να παρακολουθήσετε,  κατεβάστε τη σελίδα και μπορείτε να διαβάσετε ή και να εκτυπώσετε την ιστορία (print the story)  και να κάνετε δραστηριότητες σχετικά με αυτή (print an activity for the story).

Ελπιζω να μη με ξεχάσατε κιόλας…!

Η δασκάλα σας των Αγγλικών

Υπατία Σταθάκη

Κατηγορίες: Αγγλική Γλώσσα / English Language, Γενικά. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.