Υλικό για την Τρίτη Δημοτικού / Homework C class

Λογοτεχνία

Για την περίοδο που τα σχολεία είναι κλειστά τα παιδιά μπορεί να αφιερώσουν λίγο χρόνο και να ασχοληθούν με λογοτεχνικά βιβλία της ηλικίας τους και να κάνουν επανάληψη σε μαθήματα ή κεφάλαια που έχουν κάποια αδυναμία, (ανάγνωση, μαθηματικές πράξεις, προπαίδεια κλπ).

Μια ωραία ενασχόληση για επανάληψη στην ιστορία είναι να εκτυπώσουν εργασίες που θα βρείτε στο παρόν ιστολόγιο και να συμπληρώσουν λόγια και χρώματα για όποια μαθήματα θέλουν, αρκεί να κάνουν κλικ στο σύνδεσμο που ακολουθεί:

Υλικό για τη Μυθολογία Γ΄ τάξης

Προσοχή: Οι οδηγίες αλλά και οι εργασίες που προτείνονται είναι μόνο για να βοηθηθούν τα παιδιά, αλλά και οι γονείς και συγγενείς που έχουν αναλάβει τη φύλαξή τους, στον ελεύθερο χρόνο που προέκυψε, κι έχουν προαιρετικό χαρακτήρα για  όσους θελήσουν να ασχοληθούν.

Ο δάσκαλος της τάξης

Οικονομόπουλος Σπύρος

Κατηγορίες: Γ΄ τάξη Δημοτικού, Ιστορία - Μυθολογία. Ετικέτες: , , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.