Σχολεία κλειστά για δύο εβδομάδες / Schools closed for two weeks

nurse

Στην προσπάθεια διαφύλαξης της δημόσιας υγείας,  και σύμφωνα με απόφαση της Κυβέρνησης, όλα τα σχολεία σε Αχαΐα, Ηλεία και Ζάκυνθο θα παραμείνουν κλειστά μέχρι της συμπληρώσεως 2 εβδομάδων, το ίδιο ισχύει και για θέατρα, σινεμά και αθλητικούς χώρους.

Παράλληλα, πέραν της 13ης Μαρτίου απαγορεύονται οι εκδρομές, από και προς την Αχαΐα και τις άλλες δύο περιοχές.

Στο πλαίσιο αυτό στο σχολείο μας,  θα γίνουν εργασίες καθαρισμού στον εσωτερικό και εξωτερικό χώρο. Σε περίπτωση που κάποιοι γονείς ενδιαφέρονται να βοηθήσουν (τηρώντας πάντα όλα τα μέτρα ασφαλείας για τη διάδοση ιώσεων) μπορούν να επικοινωνήσουν με την καθαρίστρια ή τον διευθυντή του σχολείου.

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.