Πώς ξεκίνησε η περιστροφή της γης και πώς δημιουργήθηκαν οι ήπειροι; / How the continents were created?

Πώς ξεκίνησε η περιστροφή της Γης και πώς δημιουργήθηκαν οι ήπειροι;

Μια πολύ ωραία εκδοχή είναι αυτή που παρουσιάζεται στο βίντεο που ακολουθεί…!

Πώς ξεκίνησε η περιστροφή της Γης και πώς δημιουργήθηκαν οι ήπειροι; Κάντε κλικ στην εικόνα…! (Πηγή: www.youtube.com)

Σχετικά με ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝΩ ΑΛΙΣΣΟΥ

Είμαστε οι μαθήτριες, οι μάθητές οι δάσκαλοι και οι γονείς του 6/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Άνω Αλισσού. Βρισκόμαστε πολύ κοντά στη θάλασσα και 20 χιλιόμετρα από την Πάτρα,  σε μια μαγευτική τοποθεσία της Δυτικής Αχαΐας.
Υπεύθυνοι αναρτήσεων και λειτουργίας του blog: Κανελλοπούλου Μαρία, Παπαδημητρακοπούλου Ευγενία και Τόκας Δημήτριος.
Υπεύθυνος κατά το νόμο για ό,τι πάει στραβά όπως λάθη, παραλήψεις, ατέλειες, σεισμούς, λοιμούς, πλημμύρες, καταποντισμούς, καταστροφές κλπ: Τόκας Δημήτριος

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην Γενικά, Γεωγραφία Στ΄τάξης, Στ΄ τάξη και χαρακτηρίσθηκε , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.