Μεταφορές μαθητών – μαθητριών / School bus and taxi

Φίλοι γονείς και κηδεμόνες,

Σας κάνουμε γνωστό ότι οι μεταφορές μαθητών με ταξί και λεωφορείο ξεκίνησαν  σήμερα. 11/9/2018.

Αυτό σημαίνει ότι από αύριο Τετάρτη, 12/9/2018 οι μαθητές θα μεταφέρονται όπως δικαιούνται με ταξί και λεωφορεία από το σπίτι τους στο σχολείο.

Για τις πρώτες μέρες όμως θα πρέπει να κάνετε λίγο υπομονή στο θέμα της ώρας αναχώρησης αλλά και στη σύνθεση των ομάδων των μαθητών μέχρι να οριστικοποιηθούν τα δρομολόγια και η σειρά μεταφοράς. Καλό λοιπόν θα είναι να είστε σε επικοινωνία με τους μεταφορείς για να ξεκινήσει η διαδικασία με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Παράλληλα σας υπενθυμίζουμε τον εκκλησιασμό των μαθητών και μαθητριών το πρωί της Παρασκευής (θα λάβετε τε σχετική ενημέρωση και δήλωση προς υπογραφή) και να μη παραλείπετε να ενημερώνεστε από το παρόν ιστολόγιο.

Καλή χρονιά και πάλι

Ο διευθυντής Τόκας Δημήτριος

Κατηγορίες: Γενικά, Νέα Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.