Οι μαθητές μας θα ψάλλουν τα εγκώμια τη Μεγάλη Παρασκευή. Τελική ανακοίνωση.

“Αι γεννεαί πάσαι” από τον Θ.  Βασιλικό  (Πηγή: You tube)

Φίλοι γονείς και αγαπητοί μαθητές,

Τη Μεγάλη Παρασκευή το βράδυ,  οι μαθητές της Ε΄ και της Στ΄ τάξης του σχολείου μας θα ψάλλουν τα εγκώμια του Επιταφίου στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδας Άνω Αλισσού μαζί με τη χορωδία  του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κάτω Αχαΐας.

Γι αυτόν τον λόγο, στις 19:15΄ οι μαθητές και οι μαθήτριες των Ε΄και Στ΄τάξεων θα πρέπει να βρίσκονται στην είσοδο του Ι. Ν. Αγίας Τριάδας  κι εμείς οι υπόλοιποι καλό θα ήτανε να είμαστε εκεί να τους καμαρώσουμε και να συμπροσευχηθούμε μαζί τους.

Καλή επιτυχία και καλή Ανάσταση.

(Στιγμιότυπα από τα εγκώμια που έψαλε η παιδική χορωδία του 1ου Δ. Σχ. Κάτω Αχαΐας στο “Πάνθεον” της Ρώμης με τον χορωδό τους Σπυρίδωνα Πέττα. Πηγή: You Tube)

Ο διευθυντής του σχολείου

Κατηγορίες: Μ. Εβδομάδα & Ανάσταση, Μεγάλη Εβδομάδα - Ανάσταση, Νέα Ανακοινώσεις. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.