Στο νησί του Ήλιου, στο νησί της Καλυψώς και στο νησί των Φαιάκων / On the island of Helios, on the island of Calypso and on the island of the Feachers

Όμηρος Οδυσσέας

Στο νησί του Ήλιου, στο νησί της Καλυψώς και στο νησί των Φαιάκων 1 / On the island of Helios, on the island of Calypso and on the island of the Feachers 1 (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Ακόμα αγωνίζεται ο ήρωάς μας Οδυσσέας, Θεοί και μάγισσες στο μακρύ του δρόμο για την Ιθάκη… Βοηθήστε τον να γθρίσει σπίτι του με τα χρώματά σας…

Στο νησί του Ήλιου, στο νησί της Καλυψώς και στο νησί των Φαιάκων 2 / On the island of Helios, on the island of Calypso and on the island of the Feachers 2 (Πηγή: Τόκας Δημήτριος)

Κατηγορίες: Γ΄ τάξη Δημοτικού, Διδακτικό Υλικό, Ιστορία - Μυθολογία. Ετικέτες: , , , , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.