Χριστουγεννιάτικη γιορτή – bazaar (21-12-23)

Στις 21 Δεκεμβρίου μετά τη λήξη της χριστουγεννιάτικης γιορτής που επιμελήθηκαν με ιδιαίτερη φροντίδα οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, έλαβε χώρα ένα ζεστό και φιλικό bazaar. Οι μαθητές μας παρουσίασαν με χαρά τις χειροποίητες δημιουργίες τους και τα στολίδια που ετοίμασαν με αγάπη. Ο χώρος του σχολείου είχε διακοσμηθεί απλά αλλά όμορφα, δημιουργώντας μια εορταστική ατμόσφαιρα.

Κάθε πάγκος είχε τη δική του μοναδικότητα, με τα παιδιά να εξηγούν τις ιδέες και τις τεχνικές πίσω από κάθε κατασκευή. Οι δημιουργίες και τα στολίδια των μαθητών μας πρόσθεσαν μια χριστουγεννιάτικη πινελιά. Ιδιαίτερα σημαντική ήταν η συνεισφορά των γονέων που έστησαν το χριστουγεννιάτικο μπουφέ της εκδήλωσης με γλυκές και αλμυρές λιχουδιές για μικρούς και μεγάλους, στηρίζοντας και ενθαρρύνοντας την προσπάθεια των παιδιών.

IMG 7830 IMG 5943 IMG 5948 IMG 5944 IMG 5945 IMG 5946 IMG 5947 IMG 5942