Επίσκεψη στη Ροδαυγή (20-10-23)
Οι μαθητές του σχολείου μας με τους μαθητές του Νηπιαγωγείου Αμμοτόπου, του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Κορφοβουνίου μετέβησαν στη Ροδαυγή έπειτα από πρόσκληση του Πολιτιστικού Συλλόγου Ροδαυγής Άρτας και συμμετείχαν στις φθινοπωρινές εκδηλώσεις της περιοχής που περιελάμβαναν: εικαστικές δράσεις, χαράκωμα καστάνων, επίδειξη παρασκευής γλυκού καστάνου και τηγανίτας. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν τον Ιερό Ναό της Αγίας Παρασκευής, το Λαογραφικό Μουσείο και να περπατήσουν προς τον Δρόμο του Καστάνου.