Ψηφιακή ακαδημία γονέων

22 Μαρτίου 2021 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων δημοτικού σχολείου Αρχαίας Κορίνθου σε συνεργασία με  το Διεθνές Ινστιτούτο για την Κυβερνοασφάλεια (CSIInstitute), με ιδρυτή τον  Αντιστράτηγο ε.α. Εμμανουήλ Σφακιανάκη, Ειδικό Ερευνητή, Αναλυτή Ηλεκτρονικών Εγκλημάτων,  οργανώνει μια σειρά μαθημάτων για τους  γονείς του σχολείου μας στα  πλαίσια της λειτουργίας της ακαδημίας γονέων του CSII.

Τα μαθήματα θα γίνονται εξ αποστάσεως, σε πραγματικό χρόνο από καταρτισμένους εισηγητές, 4 φορές το μήνα. Ο κύκλος εκπαίδευσης είναι μηνιαίος, και τα μαθήματα θα παραδίδονται διαδικτυακά μεταξύ των ωρών 19:00 – 21:00.

Οι γονείς μέσα από αυτό το 8ωρο εκπαιδευτικό πρόγραμμα, ενημερώνονται σε πραγματικό χρόνο, χωρίς να προβούν σε καμία μετακίνηση, δωρεάν, τόσο για τεχνικά ζητήματα, όσο και για ψυχολογικά ζητήματα παιδιών και εφήβων.

Οι γονείς και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας που ενδιαφέρονται να  συμμετέχουν στην ψηφιακή ακαδημία γονέων  παρακαλούνται να αποστείλουν το όνομα , το επώνυμο και τo mail τους στο email του συλλόγου  μας syllogodimakor@gmail.com με την ένδειξη «Συμμετοχή στην ψηφιακή ακαδημία γονέων» μέχρι την Παρασκευή 26/3/2021.  Η συμμετοχή είναι Δωρεάν.

Για το Δ.Σ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων δημοτικού σχολείου Αρχαίας Κορίνθου

Η πρόεδρος               .                           Η γραμματέας

Ευανθία Κωνσταντοπούλου                     Στυλιανή Βοσκάκη

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ενημερώσεις .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.