Χαιρετισμός του διευθυντή του Σχολείου

Αγαπητοί επισκέπτες,

σας καλωσορίζουμε στο ανανεωμένο blog του Δημοτικού Σχολείου Άνω Καλλινίκης και σας εύχομαστε καλή πλοήγηση.

Στόχος του blog  είναι η συνεχής ενημέρωση σας για το εκπαιδευτικό έργο του σχολείου, τις δραστηριότητες και τις εργασίες μας.  Ελπίζουμε μέσα από την ιστοσελίδα αυτή να ανοίξουν κανάλια επικοινωνίας μεταξύ μαθητών, γονιών, εκπαιδευτικών, αλλά και με άλλα σχολεία και εκπαιδευτικούς φορείς.  Σε μια εποχή όπου η Τεχνολογία της Πληροφορίας έχει εισχωρήσει στην καθημερινότητά μας, θεωρώ ότι το παρών blog  θα δώσει σε όλους την ευκαιρία να ενημερώνονται άμεσα, αλλά και να επικοινωνούν μαζί μας. Ας αποτελέσει αυτό το blog γέφυρα επικοινωνίας, με στόχο τη βελτίωση της μάθησης και την πρόοδο των παιδιών του σχολείου μας.

Οραματιζόμαστε ένα σχολείο ανοιχτό και σύγχρονο και επιθυμούμε το περιεχόμενο που αναρτάται να αντανακλά την εύρυθμη λειτουργία, την αισθητική προσέγγιση και την κουλτούρα του σχολείου μας.

H Διευθύντρια του Σχολείου

Πασχαλιά Κυριάκου