Ανοίγει και πάλι το σχολείο μας τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021

Αγαπητοί γονείς

Κατόπιν θετικής εισήγησης της Επιτροπής των ειδικών, το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοίνωσε τη δια ζώσης επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης (νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων) από τη Δευτέρα 11/01/2021. Κατά συνέπεια, το σχολείο μας ανοίγει και πάλι τις πόρτες του στους/στις μαθητές/τριές του τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021, στις 8:00 π.μ.. Το τμήμα του Ολοήμερου Προγράμματος θα λειτουργήσει κανονικά. Παράλληλα, διατηρούνται σε ισχύ όλα τα ήδη ληφθέντα μέτρα πρόληψης και οι οδηγίες του ΕΟΔΥ, όπως η υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, η χρήση αντισηπτικών κ.ά..

ΥΓ. Οι  μαθητές  θα μεταβούν στο σχολείο με αποστολή του κωδικού «4» στο 13033 από τους συνοδούς τους και τη βεβαίωση φοίτησης, που έχει ήδη χορηγηθεί στους μαθητές από τα σχολεία και ισχύει για όλη τη σχολική χρονιά.

Αθανάσιος Καπουλίτσας