Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων και τον ερχομό του νέου έτους. Από το πρωί οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας έφεραν μαζί τους τα σύνεργά τους, χρώματα, ψαλίδια, κόλλες και την καλή τους διάθεση και επιδόθηκαν στη δημιουργία χειροτεχνιών και χριστουγεννιάτικων κολάζ. Η συνεργασία μεταξύ τους για τη δημιουργία των έργων ήταν άψογη!!

IMG 20221223 104918      Στη συνέχεια τα παιδιά παρακολούθησαν την προβολή χριστουγεννιάτικης ταινίας, την οποία διέκοψε…. μια ευχάριστη έκπληξη!!

Την εμφάνισή του στο σχολείο μας έκανε ο Άγιος Βασίλης που ξεσήκωσε με τις φωνές του και τα κουδουνάκια του ολόκληρο το σχολείο!! Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν και συνομίλησαν μαζί του για τα Χριστούγεννα! Ο Άγιος Βασίλης με τους βοηθούς του δεν παρέλλειψαν να μοιράσουν δώρα σε όλους, μαθητές και εκπαιδευτικούς, ενώ υπόσχεθηκαν στα παιδιά ότι την Πρωτοχρονιά θα βρουν κάτω από το δέντρο το δώρο που ζήτησαν στα γράμματα που του έστειλαν!

Τέλος, μαθητές και γονείς παρακολούθησαν τη γιορτή που οργάνωσαν η Α΄και η Β΄τάξη και διασκέδασαν με τα καμώματα των σκανταλιάρικων μικρών ξωτικών! Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την ευφάνταστη έκπληξη που μας έκανε και ευχόμαστε σε όλους καλές γιορτές, με υγεία, ευτυχία και χαρά!!

IMG 20221223 105100 a        IMG 20221223 104953        IMG 20221223 122245a