Ενημέρωση για την έναρξη της Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση την Τρίτη 16/3/2021

Αγαπητοί μαθητές και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο, Τρίτη 16/3/21 και μέχρι τη Δευτέρα 29/3/21 τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά. Θα ξεκινήσει, όμως, η Σύγχρονη Εξ αποστάσεως Εκπαίδευση. Γνωρίζουμε ότι η συμμετοχή μας στα εξ αποστάσεως μαθήματα διέπεται από την 131451/ΓΔ4/30-09-2020 ΦΕΚ 4264 Β΄/2020 του ΥΠΑΙΘ και ισχύουν όλοι οι κανονισμοί για την ορθή συμπεριφορά μας, ως μαθητές, κατά τη διδασκαλίαΌλοι μας ανεξαιρέτως οι μαθητές και οι μαθήτριές θα συμμετάσχουμε κανονικά στα μαθήματα.

Οι σύνδεσμοι με τις ψηφιακές τάξεις των διδασκόντων και το εβδομαδιαίο πρόγραμμα μαθημάτων παραμένουν ως έχουν. Οι μαθητές θα εισέρχονται στις ψηφιακές τάξεις με τον ίδιο τρόπο, όπως τις προηγούμενες φορές.

Για το μάθημα της Θεατρικής Αγωγής, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την Κα Ειρήνη Μάμαση,

το link της ψηφιακής της τάξης είναι https://minedu-primary.webex.com/join/emamasi

Ακόμα, οι γονείς των μαθητών, που έχουν ανάγκη ψηφιακού μέσου -tablet- , μπορούν να επικοινωνήσουν με τη διεύθυνση του σχολείου

στο τηλ. 2821099075 . Η προμήθεια των tablet θα γίνει, όπως και την προηγούμενη φορά, βάσει κριτηρίων.

Η Δ/νση του σχολείου