Σχολή Γονέων – Τελευταία συνάντηση

Την Τετάρτη 5 Ιουνίου 2019 και ώρα 18.00- 20.00μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του 4ου και 8ου Δ.Σχ. Χανίων θα έχουμε τη χαρά και την τιμή να παρευρίσκεται κοντά μας η κα Αρτεμις Τσίτσικα, η Καθηγήτρια Παιδιατρικής και Εφηβικής Ιατρικής του ΕΚΠΑ και επιστημονικά υπεύθυνη για το πρόγραμμα Ακαδημίες Γονέων που υλοποιείται φέτος και στα Χανιά. Γονείς θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν μαζί της για καίρια ζητήματα που απασχολούν τα παιδιά και τους εφήβους, θα γίνει αναφορά στη διαχείριση του άγχους και πώς ενσταλάζουμε την αισιοδοξία στα παιδιά ενώ θα έχει την ευκαιρία να σας αναπτύξει το πρόγραμμα που βρίσκεται στην επικαιρότητα και μας απασχολεί όλους: ‘’ “Εκφοβισμός στον διαδικτυακό και φυσικό κόσμο – ρητορική του μίσους. Ευρωπαϊκό πρόγραμμα SELMA’’.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.