Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 27 Οκτωβρίου, θα πραγματοποιηθούν στο σχολείο εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Τα παιδιά θα έρθουν κανονικά στο σχολείο και θα αποχωρήσουν στις 10.00. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Επίσης, εν όψει του εορτασμού της εθνικής εορτής της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί διαδικασία επιλογής σημαιοφόρων. Η παράδοση της σημαίας από τη Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου στον/στη σημαιοφόρο θα
πραγματοποιηθεί παρουσία εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών, τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας.

Λόγω συνθηκών η εκπροσώπηση των σχολικών μονάδων με τη συμμετοχή σημαιοφόρων και παραστατών σε εορταστικές εκδηλώσεις και παρέλαση δε θα πραγματοποιηθεί τηρώντας τα ισχύοντα μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς του COVID – 19.