Τέλος τριμήνου και τα Χριστούγεννα έρχονται …

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη  18 Δεκεμβρίου,  θα δοθούν οι βαθμοί και θα γίνει ενημέρωση για την πρόοδο και τη συμπεριφορά των παιδιών σας στις 11.45.  Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά όπως κάθε μέρα.

Την ίδια ημέρα  στο φουαγιέ, θα λειτουργήσει  χριστουγεννιάτικο παζάρι, με κατασκευές των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων. Παρακαλούμε πολύ να φέρετε   βιβλία, παιχνίδια, διακοσμητικά, σε καλή κατάσταση, ώστε να μπορούν να μεταπωληθούν με συμβολική τιμή. Τα χρήματα που θα μαζευτούν θα διατεθούν για αγορά εξοπλισμού του σχολείου, για φιλανθρωπικούς σκοπούς και για την εκδρομή των παιδιών στη Βουλή.

Τη Δευτέρα  23 Δεκεμβρίου θα γίνει εκκλησιασμός των παιδιών και μπορούν να κοινωνήσουν. Τη μέρα αυτή το πρόγραμμα του σχολείου θα κυλήσει με εορταστικές εκδηλώσεις. Τα παιδιά θα σχολάσουν στις 1.15 και το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά. Τα σχολεία θα ανοίξουν την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020.

Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα, Υγεία, Ευτυχία, Αισιοδοξία και Χαρούμενο το 2020.

Από τη Διεύθυνση και το Σύλλογο Διδασκόντων