Ενημέρωση για τις χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου, θα δοθούν οι βαθμοί και θα γίνει ενημέρωση για την πρόοδο και τη συμπεριφορά των παιδιών σας στις 11.45. Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά όπως κάθε μέρα.
Τις μέρες αυτές στο φουαγιέ, θα λειτουργήσει χριστουγεννιάτικο παζάρι. Παρακαλούμε πολύ να φέρετε βιβλία, παιχνίδια, διακοσμητικά, σε καλή κατάσταση, ώστε να μπορούν να μεταπωληθούν με συμβολική τιμή. Τα χρήματα που θα μαζευτούν θα διατεθούν για φιλανθρωπικούς σκοπούς και για την εκδρομή των παιδιών στη Βουλή.
Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου θα γίνει εκκλησιασμός των παιδιών και μπορούν να κοινωνήσουν. Οι γονείς θα φέρουν τα παιδιά στην εκκλησία του Αγίου Χριστοφόρου το  πρωί κανονικά και θα επιστρέψουν στο σχολείο με τα πόδια συνοδεία των εκπαιδευτικών. Τη μέρα αυτή το πρόγραμμα του σχολείου θα κυλήσει με εορταστικές εκδηλώσεις. Τα παιδιά θα σχολάσουν στις 1.15 και το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά. Τα σχολεία ανοίγουν ξανά την Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019.
Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα, Υγεία, Ευτυχία, Αισιοδοξία και Χαρούμενο το 2019.
Από τη Διεύθυνση και το Σύλλογο Διδασκόντων