4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στα πλαίσια των δραστηριοτήτων της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας σχολικού Αθλητισμού,το σχολείο μας επισκέφτηκε το προπονητικό αθλητικό κέντρο Ελπίς Νίκη,που βρίσκεται πλησίον του σχολείου μας.

Οι μαθητές υλοποίησαν ποικίλες αθλητικές δραστηριότητες. Οι τάξεις Γ΄,Δ΄, Ε΄,και ΣΤ΄πραγματοποίησαν αθλητικές δραστηριότητες, κυρίως ποδοσφαίρου και χαντμπολ , αλλά και άλλες πιο παιγνιώδεις μορφές. Οι τάξεις Α΄και Β΄, δραστηριότητες που σχετίζονταν περισσότερο  με         παραδοσιακά και σύγχρονα παιχνίδια στα οποία χρησιμοποίησαν μπάλες, εμπόδια, στεφάνια, κορίνες και αλλά. Με αυτόν τον τρόπο υλοποιήθηκε και ο στόχος που είχε τεθεί για την 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με το σλόγκαν <<ΑΘΛΟΥΜΑΙ-ΧΑΡΑ ΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ>>, ο οποίος ήταν : η άθληση είναι πρωτίστως μια ευχάριστη δραστηριότητα και μια πολύτιμη εμπειρία για τους μαθητές.

Ορισμένες χαρακτηριστικές  εικόνες  από τις δράσεις που πραγματοποιήθηκαν:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA