Δραστηριότητες Φιλαναγνωσίας

Ακόμη μια πολύ δημιουργική  ημέρα αφιερωμένη στη Φιλαναγνωσία. Τα παιδιά διάβασαν το συγκινητικό βιβλίο με τίτλο <<Το νησί του παππού>> που αναφέρεται στην απώλεια. Η εικονογράφος, και μητέρα μαθητριών του σχολείου μας , η Αγγελική Δρακάκη,  μας ζωγράφιζε την ώρα που τα παιδιά διάβαζαν μεγαλόφωνα.

Στη συνέχεια  με τη βοήθεια της οι μαθητές του Δ1 και του Β2 ολοκλήρωσαν το έργο της χρωματίζοντάς το και έφτιαξαν καρτούλες  για να δώσουν στον παππού να τις έχει μαζί του στο νησί.

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Αγγελική Δρακάκη  για το χρόνο που μας αφιέρωσε, ώστε τα παιδιά να διαβάσουν , να νιώσουν, να μάθουν, …

DSC_0088 (Large) DSC_0086 (Large) DSC_0083 (Large) DSC_0082 (Large) DSC_0076 (Large) DSC_0073 (Large) DSC_0067α (Large) DSC_0100 (Large)