ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

« Ενημέρωση για τη σχολική Παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2014».

Σχετικά με την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2014 σας ενημερώνουνε ότι:

1.  Θα παρελάσουν όλα τα σχολεία των πρώην Καλλικρατικών Δήμων που υπάγονται στο Δήμο Χανίων.

2. Το κάθε σχολείο θα παρελάσει με την Σημαία και τους παραστάτες, με ένα (1) Διμοιρίτη (αγόρι ή κορίτσι) και αυστηρά με ένα (1) Μεικτό Τμήμα αγοριών-κοριτσιών των 32 ατόμων δηλαδή 8 τετράδες. Αυτό γίνεται για λόγους εξοικονόμησης χρόνου. Όσα σχολεία διαθέτουν «κρουστά-τύμπανα» μπορούν να παρελάσουν κανονικά. Σε αυτό το σημείο σας υπενθυμίζουμε ότι, η χρήση των «κρουστών-τυμπάνων», επιτρέπεται 100μ. πριν και μετά από την εξέδρα των επισήμων.

3. Απαραίτητη η συνεργασία με τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής για την ομοιόμορφη και ευπρεπή παρουσία των μαθητών-μαθητριών του σχολείου μας ώστε να μην εμφανιστούν φαινόμενα προκλητικών και ακραίων εμφανίσεων.

4. Η καθηγήτρια Φ.Α. που  θα συνοδεύει τα σχολικά τμήματα, θα βρίσκεται στα αριστερά των τμημάτων που θα συνοδεύει.

5. Η Νομοθεσία σχετικά με τις παρελάσεις βρίσκεται  στη διεύθυνση http://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_fa/10_epilogi_simeoforou.htm.

6. Η σειρά με την οποία θα παρελάσουν τα τμήματα, δημόσια και ιδιωτικά,  των  Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων είναι:

Δημόσια Δημοτικά Σχολεία ( Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση )

1ο Δ.Σ.- 2ο Δ.Σ.- 3ο Δ.Σ. – 4ο Δ.Σ – 5ο Δ.Σ.- 6ο Δ.Σ. – 7ο Δ.Σ.- 8ο Δ.Σ. – 9ο Δ.Σ.- 10ο Δ.Σ.- 11ο Δ.Σ. – 12ο Δ.Σ.- 13ο Δ.Σ.- 14ο Δ.Σ.- 15ο Δ.Σ. – 16ο Δ.Σ.- 17ο Δ.Σ.- 18ο Δ.Σ. – 19ο Δ.Σ. – 1ο Δ.Σ. Κουνουπιδιανών – 2ο Δ.Σ. Κουνουπιδιανών – 1ο Δ.Σ. Σούδας – 2ο Δ.Σ Σούδας  – Δ.Σ. Ναυστάθμου –  Δ.Σ Αγροκηπίου – Δ.Σ. Τσικαλαριών – Δ.Σ. Νεροκούρου – Δ.Σ. Χρυσοπηγής – 1ο Δ.Σ. Μουρνιών  – 1ο Δ.Σ. Νέας Κυδωνίας – 2ο Δ.Σ. Νέας Κυδωνίας –  Δ.Σ. Αγ. Μαρίνας

Ιδιωτικά Δημοτικά Σχολεία

Δ.Σ. Μαυρομματάκη – Δ.Σ. Θεοδωροπούλου

Δημόσια και Ιδιωτικά Γυμνάσια και Λύκεια

( Δευτεροβάθμια  Εκπαίδευση )

Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΧΑΝΙΩΝ  ( Εργαστήρι  Ειδικής  Επαγγελματικής  Εκπαίδευσης

Κατάρτισης ) – Ειδικό Γυμνάσιο Χανίων – 1ο  Γυμνάσιο  –  2ο Γυμνάσιο  –

3ο Γυμνάσιο  –  4ο  Γυμνάσιο – 5ο Γυμνάσιο  –  6ο Γυμνάσιο  –  7ο Γυμνάσιο  –

Γυμνάσιο  Κουνουπιδιανών  –  Γυμνάσιο Σούδας – 1ο Γυμνάσιο Ελ. Βενιζέλου –

2ο Γυμνάσιο Ελ. Βενιζέλου – Γυμνάσιο Νέας Κυδωνίας – Μουσικό Σχολείο Χανίων  –

Εσπερινό Γυμνάσιο & Λύκειο  Xανίων – Εκκλησιαστικό  Γυμνάσιο &  Λύκειο  Κρήτης – Ιδιωτικό  Γυμνάσιο & Λύκειο Θεοδωροπούλου  – 1ο  Γενικό Λύκειο Χανίων  – 2ο Γενικό Λύκειο Χανίων – 3ο Γενικό  Λύκειο Χανίων – 4ο Γενικό Λύκειο Χανίων – Γενικό Λύκειο Ακρωτηρίου  –  Γενικό Λύκειο Σούδας –   Γενικό Λύκειο Ελ. Βενιζέλου –  Γενικό Λύκειο Νέας Κυδωνίας –  1ο  ΕΠΑ.Λ. Χανίων –  2ο ΕΠΑ.Λ. Χανίων  –  ΕΠΑ.Λ. Ακρωτηρίου – ΕΠΑ.Λ. Ελ. Βενιζέλου & Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Χανίων – ΕΠΑ.Σ. Χανίων.

Ο  Δ/ντής της Δ/θμιας Εκπ/σης  Ν. Χανίων

MSc Mανούσος Ν. Μαραγκάκης