Αρχική » Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Μυτιλήνης

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Μυτιλήνης

Προς: Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λέσβου

Θέμα: Προώθηση Ενημερωτικού Ηλεκτρονικού Μηνύματος, Φυλλαδίου Συμβουλευτικού Κέντρου Γυναικών και Φυλλαδίου Πρόληψης για την Εδνοοικογενειακή Βία για ενημέρωση των Συλλόγων Διδασκόντων των Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων.

Στα πλαίσια των δράσεων ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας, παρακαλούμε για την προώθηση του παρακάτω μηνύματος καθώς και  των επισυναπτώμενων Φυλλαδίων, προς ενημέρωση των Εκπαιδευτικών.

Σας ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων,

Το προσωπικό του ΣΚΓ Μυτιλήνης.

Το Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Μυτιλήνης εντάσσεται στο δίκτυο υποστηρικτικών δομών της Γενικής Γραμματείας Ισότητας των Φύλων (ΓΓΙΦ) του Υπουργείου Εσωτερικών για την πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας κατά των γυναικών σε περιφερειακό επίπεδο, το οποίο συγχρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ/ΕΠ «Διοικητική Μεταρρύθμιση 2007-2013».

Το Συμβουλευτικό Κέντρο Μυτιλήνης παρέχει ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσίες συμβουλευτικής στήριξης σε γυναίκες θύματα βίας, καθώς και σε όσες υφίστανται πολλαπλές διακρίσεις από εξειδικευμένο προσωπικό (ψυχολόγο, κοινωνικό λειτουργό, νομικό). Οι υπηρεσίες καλύπτονται από το απόρρητο της συμβουλευτικής.

Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Μυτιλήνης

Ώρες Λειτουργίας : Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 8πμ-4μμ