ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

Τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου με μεγάλη χαρά υποδεχτήκαμε τον εκπαιδευτικό οργανισμό “ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΑ” ,διαδραστικό κινηματογράφο, ο οποίος έκανε τρεις(3) διαφορετικές προβολές.

Την 1η και 2η διδακτική ώρα οι μαθητές του Νηπιαγωγείου και της Α΄και Β΄τάξης παρακολούθησαν προβολή με θέμα τη” Συναισθηματική νοημοσύνη”.

Την 3η και 4η διδακτική ώρα οι μαθητές της Γ΄και Δ΄τάξης προβολή με θέμα ” Αρχαία Ελλάδα-Μουσεία”.

Την 5η και 6η διδακτική ώρα οι μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης προβολή με θέμα “Σχολικός εκφοβισμός”

Τα παιδιά κατά τη διάρκεια της προβολής συμμετείχαν ψηφίζοντας και απαντώντας σε ερωτήσεις με ειδικά τηλεχειριστήρια που τους είχαν δοθεί.

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων εκφράζουμε τα συγχαρητήρια μας στον εκπ/κό οργανισμό “ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΑ” για τον επαγγελματισμό και την ποιότητα των προβολών!