ΤΣΙΜΕΝΤΟΣΤΡΩΣΗ ΒΟΡΙΝΟΥ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥ

Κατά τη διάρκεια των εργασιών για τον ελαιοχρωματισμό της αίθουσας των ηλεκτρονικών υπολογιστών, διαπιστώθηκε η ύπαρξη υγρασίας στο κάτω μέρος του βορινού τοίχου εξαιτίας της κακής κατάστασης του βορινού διαδρόμου όπως χώμα , λάσπη, χόρτα, μπάζα κλπ.

Ο διάδρομος τσιμεντοστρώθηκε με τη χρησιμοποίηση των υλικών που είχαν περισσέψει από την ανακατασκευή του διαδρόμου των αιθουσών της Α΄και Β΄τάξης(βλ. άρθρο με τίτλο ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥ) καθώς και με τη παροχή χαλικιού από το Μαθητικό συνεταιρισμό.

20160515_160957 Σημαντική η συμβολή του συγχωριανού μας κ. Τριτσώνη Γεωργίου του Δημητρίου(τεχνίτη πλακιδίων), ο οποίος παραχώρησε δωρεάν την μπετονιέρα του και εργάστηκε αφιλοκερδώς στο στρώσιμο του μπετού. Τον ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά του αυτή.

Τέλος ευχαριστούμε τον κ. Καλκούνη Κων/νο(πρόεδρο του Τ. Σ. ), τον κ. Δημητρίου Αναστάσιο του Κων/νου (πρόεδρο του Πολιτιστικού συλλόγου) και τον Μαθητικό συνεταιρισμό για την πληρωμή των δύο εργατών που απασχολήθηκαν στο έργο.