ΣΥΛΛΟΓΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ

Η ομάδα δράσης αλληλεγγύης του σχολείου μας, στην οποία προστέθηκε άλλη μια μαθήτρια της Ε΄ τάξης ( μέλος του Δ. Σ. του Μαθητικού συνεταιρισμού)  και το μέλος του Δ. Σ. του Συλλόγου γονέων κ. Μπαλτά Μαρία, σε συνεργασία με το Σύλλογο δασκάλων και τον Πολιτιστικό Σύλλογο θα συγκεντρώνει φαρμακευτικό υλικό υπέρ των προσφύγων έως και την Παρασκευή 20 Μαΐου καθ’ υπόδειξη του Ερυθρού Σταυρού που βρίσκεται μέσα στο χώρο φιλοξενίας των προσφύγων.

Τα παρακάτω φαρμακευτικά υλικά μπορείτε να τα αφήνετε στην κούτα που θα βρίσκεται έξω από το σχολείο από τις 8:00 έως τις 14:00 κάθε μέρα.

Αντικνησμικά (Fucidin, Fucicort), Ελαστικοί επίδεσμοι, Σιρόπια για γαστρεντερίτιδα-διάρροια για παιδιά, Λοσιόν-Σαμπουάν με χτενάκια για ψείρες, Ενυδατικές κρέμες (Bepanthol), Ηλεκτρολύτες για εμετούς-διάρροια (Almora),

Χάπια και Σιρόπια: Augmentin – Amoxil- Claricid 250 mg, Copalia 5 mg /160 mg, Flexotideinhaler 50 mg/125mg,  Κρέμες: Bactroban, Mupirosin, Propiogenta

Παρακαλούμε για την ανταπόκρισή σας.