ANAKOINΩΣΗ, Άνοιγμα των Σχολείων, 1η Ιουνίου 2020!!!

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Όλοι Εμείς Μαζί αν και “εξ Αποστάσεως”

Φροντίσαμε με όλες τις δυνάμεις μας/σας να δώσουμε προτεραιότητα  στις ανάγκες των παιδιών μας/σας το δύσκολο αυτό διάστημα για όλους/όλες.

Καταφέραμε με την δική μας/σας υπομονή και συμπαράσταση στα παιδιά μας/σας να τους προσφέρουμε μία συνέχεια στο αντικείμενο του σχολείου.
Θα συνεχίσουμε με τον ίδιο τρόπο και για όσο διάστημα χρειαστεί, να είμαστε δίπλα στους μαθητές/τριές μας και σ΄εσάς τους Γονείς τους ακούγοντας,  συζητώντας και  δίνοντας λύσεις στην σχολική καθημερινότητα δίνοντας συνάμα τον καλύτερο εαυτό μας.

Την Παρασκευή  29 Μαΐου,
θα ανακοινώσουμε  στα e-mail σας Νέο πρόγραμμα των τμημάτων διαμορφωμένο για το άνοιγμα των σχολείων.
Ένα πρόγραμμα που (όπως και το προηγούμενο)
το διαμορφώσαμε και το υπηρετήσαμε με την πίστη στο παιδί-άνθρωπο και μαθητή με πλήρη συναίσθηση της Ευθύνης μας αλλά και με την δική σας  βοήθεια και συμπαράσταση στα παιδιά μας/σας.

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη κι ας μην ξεχνάμε πως η  κατάκτηση των προσωπικών και συλλογικών  στόχων όπως έδειξε και η τελευταία δοκιμασία που περάσαμε όλοι/ες, προϋποθέτει  υπομονή, συλλογική προσπάθεια και θέληση-Πίστη για το καλύτερο…

Το κουδούνι ξαναχτυπά!!! Καλή δεύτερη-αρχή!!!

Η Προϊσταμένη

Κοτσώλη Μαρία