EΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 2020-21

ΟΛΟΗΜΕΡΟ Δ.Σ. ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ  ΑΓΙΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ,  14/05/2020

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

1.Χρόνος εγγραφής: 15-05-2020 μέχρι  29-05-2020.

• Οι μαθητές από τάξη σε τάξη γράφονται αυτεπάγγελτα.
  • Στην Πρώτη Τάξη γράφονται όσα παιδιά γεννήθηκαν από

01-01-2014 μέχρι 31-12-2014

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ  ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1. Αίτηση Εγγραφής (Εκδίδεται από το Σχολείο).
  2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας, στο οποίο φαίνεται  ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.), συμπληρωμένο από Παιδίατρο ή Γενικό Ιατρό ή σε ειδικές περιπτώσεις, Παθολόγο.

4.Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.

5.Πιστοποιητικό φοίτησης Νηπιαγωγείου (διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα με τη λήξη του σχολ.έτους 2019-20)

6.Αποδεικτικό στοιχείο {π.χ. λογαριασμός ΔΕΚΟ},  το οποίο να αποδεικνύει ότι η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας  βρίσκεται εντός των διοικητικών ορίων της Δημοτικής Κοινότητας Αγίων Αποστόλων.

7.Εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου δικαιούνται όλοι/ες οι μαθητές/τριες του σχολείου σύμφωνα με το οριζόμενο νομοθετικό πλαίσιο.

•  Για την εγγραφή αλλοδαπών μαθητών απαιτούνται τα ίδια δικαιολογητικά καθώς και Πιστοποιητικό Γέννησης ή Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης.
  • Τα δικαιολογητικά εγγραφής των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.
  • Μετακίνηση με λεωφορείο πραγματοποιείται σε συνεννόηση με το σχολείο, κατόπιν αιτήσεως του γονέα ή κηδεμόνα.

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε 10:00-12:00 καθημερινά στο τηλέφωνο ή στο email του σχολείου με την Προϊσταμένη του Δημοτικού Σχολείου κ. Κοτσώλη Μαρία

ΤΗΛ:   2295084088

Email Σχολείου: mail@dimagapost.att.sch.gr

Παρακαλούμε πριν προσέλθετε στο σχολείο να επικοινωνείτε τηλεφωνικά.

Οι εγγραφές θα γίνονται κατόπιν ραντεβού με σκοπό την τήρηση των οδηγιών της Πολιτικής προστασίας και την εφαρμογή των μέτρων προστασίας από την πανδημία.