Λειτουργία του Σχολείου έως την έναρξη των μαθημάτων – εξυπηρέτηση πολιτών

Από την Τρίτη 1 Σεπτεμβρίου 2020 το Σχολείο, βρίσκεται σε λειτουργία. Η εξυπηρέτηση του κοινού (μέχρι την έναρξη των μαθημάτων) θα γίνεται κατά προτίμηση κατόπιν προγραμματισμένου ραντεβού, γιατί κατά την περίοδο προετοιμασίας έναρξης των μαθημάτων υπάρχει αυξημένος φόρτος εργασίας από τη Διεύθυνση του Σχολείου.

Παρακαλούνται λοιπόν όσοι επιθυμούν για οποιοδήποτε λόγο να εξυπηρετηθούν από το Σχολείο μας, αρχικά να επικοινωνήσουν :

• τηλεφωνικά στο 2221052971 ή 2221055986 ή
  • με ηλεκτρονική αλληλογραφία στο dimafrat@sch.gr

Αν χρειαστεί η φυσική παρουσία του πολίτη στο Σχολείο, και προκειμένου να αποφευχθεί ο συνωστισμός, να προηγηθεί προγραμματισμός σχετικού ραντεβού.

Σε κάθε περίπτωση, για την λήψη απαραίτητων μέτρων ώστε να διασφαλίζεται η δημόσια υγεία αλλά και η προσωπική υγεία των εκπαιδευτικών και των ίδιων των πολιτών απαιτούνται:

• χρήση προστατευτικής μη ιατρικής μάσκας
  • η τήρηση των προβλεπόμενων αποστάσεων (1,5 μέτρο)

Ο Αγιασμός για την έναρξη των μαθημάτων με βάση την ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020.

Το ακριβές πρόγραμμα της ημέρας αυτής θα ανακοινωθεί σύντομα.