Μαζί με το τραγούδι

Διοργάνωση: Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Άφρας. 200 παιδιά από 4 δημοτικά σχολεία (Δημοτικό Σχολείο Άφρας Κέρκυρας, Δημοτικό Σχολείο Μαντουκίου Κέρκυρας, 9ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας Αττικής και Παιδική Χορωδία Σπύρου Λάμπρου) ένωσαν τις φωνές τους στο Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας τη Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018 και σε μια μαγική βραδιά τραγούδησαν για την ειρήνη, τη φιλία, τη συνεργασία, την αγάπη μαγεύοντας το κοινό που γέμισε ασφυκτικά το Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας.

200 παιδιά από διαφορετική πολιτιστική προέλευση, παιδιά από σχολείο της περιφέρειας (Δημοτικό Άφρας) παιδιά από την πόλη της Κέρκυρας (Δημοτικό Μαντουκίου), παιδιά από την πρωτεύουσα (9ο Δημοτικό Γλυφάδας Αττικής) και μια επαγγελματική παιδική χορωδία ένωσαν τις φωνές τους στη σκηνή του Δημοτικού Θεάτρου Κέρκυρας.