Ενδοσχολική -διασχολική επιμόρφωση

Την Τρίτη 30 Νοεμβρίου 2021 στις 13:20 π.μ., μετά το πέρας των μαθημάτων, ακολούθησε η 2η  ενδοσχολική- διασχολική επιμορφωτική συνάντηση των εκπαιδευτικών του σχολείου μας και των εκπαιδευτικών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπακίου με επιμορφώτρια την εκπαιδευτικό του σχολείου μας κα Παπαδοπούλου Χριστίνα. Στο πλαίσιο της εφαρμογής της εσωτερικής αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου και συγκεκριμένα του σχεδίου δράσης που υλοποιείται κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά και αναφέρεται στην επιμόρφωση των εκπαιδευτικών σε θέματα σχετικά με την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στην εκπαιδευτική ρομποτική και στο STEM πραγματοποιήθηκε μονόωρη επιμόρφωση δια ζώσης για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας και εξ αποστάσεως για τους εκπαιδευτικούς του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπακίου. Το θέμα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον και η παρουσίασή του ενθουσίασε όλους τους εκπαιδευτικούς, οι οποίοι δήλωσαν πλήρως ικανοποιημένοι από τις γνώσεις-δεξιότητες που απέκτησαν. Σε αυτή την δεύτερη συνάντηση οι εκπαιδευτικοί ασχολήθηκαν με την κατασκευή πιο περίπλοκων συνθέσεων εκπαιδευτικής ρομποτικής με το σετ της Lego WeDo 2.0.  Ευχαριστούμε θερμά για ακόμη μία φορά τη συνάδελφο κα Παπαδοπούλου Χριστίνα που μοιράστηκε μαζί μας  τις υπέροχες γνώσεις της!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.