Εορτασμός Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου -Α΄ και Β΄ τάξεις

Οι μικροί μας μαθητές των Α΄και Β΄ τάξεων είχαν τη χαρά στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου να ταξιδέψουν παρέα με τον Ελ τον Ελεφαντάκο στη Ρώμη. Ευχαριστούμε θερμά την αγαπητή συνάδελφο και συγγραφέα Φανή Παρίση, που ανταποκρίθηκε στο κάλεσμά μας με ιδιαίτερη προθυμία και παρουσίασε στους μαθητές μας το βιβλίο της “Ελ ο ελεφαντάκος ταξιδεύει στη Ρώμη”.

Αρχικά η συγγραφέας διάβασε μέρος του παραμυθιού και στη συνέχεια με τη βοήθεια του τροχού της τύχης οι μαθητές απάντησαν σε ερωτήσεις που τους έτυχαν. Ακολούθησε μία μικρή συνέντευξη προς τη συγγραφέα με ερωτήσεις που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές.

Οι μαθητές για να την ευχαριστήσουν της χάρισαν με πολλή αγάπη τις ζωγραφιές τους (για να τις δείτε πατήστε πάνω στην παρακάτω ζωγραφιά).